شما در حال مشاهده هستید جالب ترین ها | چشمه آبگرم منشوری

جالب ترین ها | چشمه آبگرم منشوری

پارک ملی یلواستون yellowstone national park اولین و قدیمی ترین پارک ملی جهان است که در کشور آمریکا و ایالت های وایومینگ، مونتانا وآیداهو قرار دارد.

این پارک اولین پارک ملی ثبت شده جهان است.

در اوایل قرن ۱۹ میلادی در جریان سفر دو شکارچی و چوب بر به نام های لویس و کلارک این منطقه کشف شد. ولی عنوان میشه که اولین بار هییدن اکسپدیشن در سال ۱۸۷۱ این پارک را کشف کردند.

این پارک یکی از قدیمی ترین اکوسیستم های به جای مانده روی کره زمین است که ارزش مطالعاتی بسیار زیادی دارد.

پارک یلواستون شهرتش را مدیون چشمه های آبگرم، چشمه های آبفشان، حیات وحش، کوهستان با پوشش های جنگلی، هزاران گاومیش و گوزن شمالی است.

به دلیل نازک بودن زمین در این منطقه، آبگرم به صورت مستمر از شکاف زمین خارج میشوند، سرد میشوند و تشکیل چشمه میدهند. درجه حرارت وسط چشمه بسیار بالا و به ۱۸۹ درجه فارنهایت میرسد. هر چه از وسط چشمه دور میشوی درجه حرارت کمتر میشود. در این نقطه از زمین آب جوش به صورت چشمه های بزرگ و کوچک از دل زمین بیرون میاد، گاهی به صورت فورانی و یا آرام روی زمین روانه میشود. برای رسیدن به این چشمه ها باید به پارک یلواستون رفت.

معروفترین چشمه این پارک، چشمه بزرگ منشوری است.

این چشمه با آب بسیار گرم، رنگ های خیره کننده، وسعت تقریبی ۹۰ متر میباشد. بدلیل گرمای بسیار بالا هیچ موجودی نمیتواند زنده بماند. ولی یک سری باکتری ها در این آب ها زندگی میکنند که دلیل اصلی این طیف های رنگی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید