شما در حال مشاهده هستید روستاها | روستای سنگان

روستاها | روستای سنگان

روستای سنگان واقع در جاده امامزاده داوود، به دلیل داشتن طبیعت و آبشار زیبا، یکی از جاذبه های گردشگری تهرانه. این روستا بدلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، آب و هوای سردی داره. از جاذبه های روستا، آبشار و رودخونه، غار بیوک آقا، چنار هزارساله رو میشه نام برد.

آبشار یخی سنگان که در فهرست آثار ملی و طبیعی ثبت شده، معروفترین جاذبه روستای سنگانه. آبشار سنگان در فاصله 6 کیلومتری شمال غرب روستا قرار داره و 30 متر طول داره یعنی یه ساختمون 10 طبقه و بلندترین آبشار تهرانه که برای رسیدن بهش باید چند ساعتی رو پیاده روی کرد. این آبشار در تمام فصول سال زیباست ولی در زمستان که آبشار یخ میزنه بسیار چشم نواز میشه. کنار آبشار غار بیوک آقا، شخصی به همین نام که غار رو کنده قرار داره. روخونه سنگان که به دره کن میریزه تمام باغات و اراضی رو آبیاری میکنه. حتی اگه قصد رفتن به آبشار رو نداشته باشین در زمستان ها مسیر جاده کوهسار و روستاهای اطراف جون میده برای برف بازی. دیدن چنار هزار ساله سنگان هم خالی از لطف نیست.

اهالی روستا به باغداری، کشاورزی و حصیربافی مشغولند. هم صحبتی با اهالی که گویش تهران قدیم را دارن، گذر از کنار باغات زردآلو، توت و انجیر و سیب و پباده روی در دل بافت روستایی حال دلت رو خوب میکنه.

این مسیر از فلکه دوم شهران به سمت کوهسار و جاده امامزاده داوود و سپس به روستای سنگان و آبشار سنگان و نهایت به قله پهنه حصار میرسه.

دیدگاهتان را بنویسید