شما در حال مشاهده هستید کوهنوردی | درکه تا جوزک

کوهنوردی | درکه تا جوزک

اولین برنامه کوهنوردی _ مسیر درکه تا جوزک

درکه از ییلاقات شمیرانات با قدمتی ۸۰۰ ساله در شمال غربی تهران قرار داره. مسیر اصلی درکه، مسیر کوهپیمایی هست که از داخل دره و رودخانه زیبا به همین نام میگذره. این مسیر از میدان درکه که مجسمه کوهنوردی داره شروع و به سمت پلنگچال و ایستگاه پنج توچال میرسه. درکه از دوبخش در مخفف دره و که یعنی کوچک تشکیل شده که به معنی دره کوچک هست. روایات دیگه هست که اهالی محل در روزهای سرد و برفی کفش خاصی به نام درگ میپوشیدن که بعدها به درک تغییر نام داده.

مرتفع ترین قسمت درکه قله شاه نشینه که ۳۸۰۰ متر ارتفاع داره. آب ناشی از ذوب شدن برف های قله توچال به رودخونه درکه سرازیر میشه و اراضی و باغات منطقه رو سیراب میکنه.هوای خنک کوهستانی، آسمان آبی، ابر و جنگل و رودخونه و کوه در انتظارتونه.جاذبه های درکه؛ دره ای پر از درخت به نام جنگل کارا، پناهگاه پلنگچال، قله چین کلاغ، ایستگاه پنج توچال، هفت چشمه.

کوه از معدود جاهایی هست که افراد خیلی هوای همدیگه رو دارن، اطلاعاتشون رو بی منت در اختیارت قرار میدن. بخوای عکسی به یادگار بگیری بدون کوچکترین ناراحتی صبر میکنن تا عکست رو بگیری. چهرها ها آروم، لبها خندان. کوه روبرو شدن با خود هست، خودت هستی و خدات، نه گذشته ای هست نه آینده ای، فقط حال و اکنون 😘

مسیر دسترسی؛ نزدیکترین مترو تجریش _ از پارک وی یا میدان تجریش، ون و تاکسی به سمت ولنجک رو سوار شین.

دیدگاهتان را بنویسید