شما در حال مشاهده هستید کوهنوردی | شیرپلا _ آبشار دو قلو

کوهنوردی | شیرپلا _ آبشار دو قلو

چهارمین برنامه کوهنوردی _ دربند تا شیر پلا و آبشار دو قلو

💠 دربند از مناطق خوش آب و هوای شمال تهرانه که به محض ورود، میدان سربند و مجسمه کوهنورد خودنمایی میکنه.

💠 ارتفاع آبشار دو قلو 20 متر و از سطح دریا حدودا 2700 متر ارتفاع داره که در فاصله 50 متری پناهگاه شیر پلا قرار داره.

💠 نام آبشار به این دلیله که آبشار دو شاخه شده، هر چند در پایین دست دو شاخه به هم میرسه و به رودخانه دربند میریزه.

💠 پناهگاه شیر پلا امکانات سالن عمومی و خوابگاه و سرویس بهداشتی داره، میشه رفع خستگی کرد و از فضا و طبیعت کوهستان لذت برد.

💠 از میدان سربند به سمت آبشار دو قلو، دو مسیر پیش رو داریم که یکی به دره و رودخانه دربند میره و دومی مسیر کوهنوردی هست که به روستای پس قلعه میره، برای رسیدن به پس قلعه میشه تله سیژ استفاده کرد. در نهایت هر دو مسیر به یه جا ختم میشه.

💠 در مسیر کوهنوردی بعد از پس قلعه به یه دو راهی میرسی که سمت راست به بند یخچال و دست چپ و بعد از پل به سمت شیر پلا میره، بعد از گذشتن از چندین کافه رستوران به دو راهی اوسون میرسی که  سمت راست به شیر پلا میره.

💠 مسیر کوهستانی با شیب نسبتا زیاد و بعضی جاها هموار هست، صدای رودخانه، آواز پرندگان و چهره های خندان همنوردان که بهت انرژی میدن مسیر رو برات راحت تر میکنه.

💠 بعد از چندین کیلومتر به کافه رجب میرسی، که از اینجا ادامه آبشار دو قلو به راحتی پیداست، عکس و فیلمی به یادگار میگیری و استراحت میکنی.

💠 مابقی مسیر سخت و به صورت طناب کشی و صخره ایست که توان بالایی رو میطلبه، بعضی قسمت ها تنها برای عبور یه نفر فضا هست. بعد از گذشتن از چندین مسیر طناب کشی و پله های آهنی به آبشار اول میرسی و سپس با مسافت کمی آبشار دوقلو در انتظارتونه.

 🔷🔷🔷مسیر دسترسی؛ تجریش، دربند

دیدگاهتان را بنویسید